Zawory takie są bardzo znane.

Zawory kulowe są bez wątpienia najważniejszym elementem instalacji tak samo gazowej, wodnej, jak również instalacji grzewczej. Zawory takie są wyjątkowo popularne i będziemy mogli je spotkać zarówno w lokalach mieszkalnych prywatnych, w których instalacje nie są zbyt skomplikowane, jak również w dużych korporacjach. Tak samo w domach jak i w fabrykacji idealnie spełniają swoje role. Kran tego typu sam w sobie jest zdecydowanie niezwykle łatwym w zastosowaniu przyrządem, z którym poradzi sobie właściwie każdy użytkownik. Żeby go zainstalować trzeba jedynie przekręcić dźwignię. Taka metoda zastosowania wynika z niezwykle nieskomplikowanej budowy już samego zaworu.

Jego głównym elementem jest mosiężna kula. Przygotowana jest ona z dużą precyzją. Kulka ta obłożona jest otuliną chromu. Ciekawą informacją może być to, że krany tego typu mogą być używane pod wodą. Jednym z zasadniczych miejsc ich użytkowania są miejsca pracy wiertniczej, gdzie wydobywa się, przy ich wykorzystaniu, naftę. Niewątpliwie są to kategorycznie inne krany niż te wykorzystywane w mieszkaniu. Mają one dodatkowe, specjalne uszczelnienie. Są wytwarzane naturalnie na indywidualne zapotrzebowania przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem ropy na powierzchnię ziemi.

Dzięki właściwej pracy takich zaworów będziemy mogli ograniczyć stratę energii. W dużej mierze o ich skuteczności decydują przede wszystkim wyroby, które wykorzystywane są do ich wytworzenia. Im materiały są lepsze, tym lepsza będzie praca kranu a także tym mniejszą utratę energii poniesie końcowy klient.

Autor: http://www.ql.com.pl/