To rodzic podejmuje w końcu decyzję, czy ubezpieczyć swoje dziecko, czy nie.

Ubezpieczenie pociechy w przedszkolu a także ubezpieczenie pociechy w szkole od tragicznych wypadków wcale nie jest obowiązkowe. Szkoła nie może wymagać, aby rodzic ubezpieczył swoje dzieci. To opiekun podejmuje w końcu decyzję, czy chce ubezpieczyć swoje pociechy, czy też nie. Jeżeli jednakże rodzic skusi się ubezpieczyć własne pociechy stanie przed dylematem, czy ubezpieczyć własne pociechy w szkole, czy na przykład poza nią (samodzielnie w Gronie Ubezpieczeń, bądź z pośredniczeniem agenta ubezpieczeniowego).

Niżej przyjrzymy się każdej z tych możliwości a oprócz tego pokażemy minusy oraz zalety każdego z wyjść. Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków opłaca co do reguły efekty wypadku. Przykładowo można wskazać moment, w którym nasze ukochane dziecko w trakcie czasu wolnego miedzy lekcjami upada na podłogę i skręca sobie nogę. Wówczas rodzic takiego dziecka może domagać się wypłacenia rekompensaty od zakładu ubezpieczeń. Jednak o tym czy ostatecznie firma ubezpieczeniowa wypłaci rekompensatę a także jak wysokie zdecydują wszelkie zasady ubezpieczenia (dalej jako: owu), na jakich było podpisane ubezpieczenie naszego dziecka.

Ze względu na to tak ważne jest, żeby przed podpisaniem ubezpieczenia , mając szkołę za pośrednika, bądź agenta ubezpieczeniowego albo od razu w ubezpieczalni, rodzic dokładnie przeanalizował warunki owu. To właśnie tam znajdzie następujące odpowiedzi: – od jakich wypadków potomstwo jest ubezpieczone – co zostanie zrekompensowane (czy tylko uszczerbek na zdrowiu, czy może nastąpi także zwrot kosztów leczenia oraz będą zapewnione usługi nadplanowe jak na przykład umówienie wizyty lekarskiej, sesja psychologiczna, przewóz medyczny) – w jakiej wysokości otrzyma świadczenie w wypadku kiedy dojdzie do tragedii

Ze względu na to tak bardzo ważne jest szczegółowe przeanalizowanie warunków owu, bez względu na to gdzie ubezpieczenie zostanie zawarte, ażeby później nie być zaskoczonym wielkością przyznanego zadośćuczynienia lub odmową wypłaty kompensaty, w momencie gdy dane zdarzenie objęte nie było ochroną ubezpieczeniową.

Autor: ubezpieczenie dziecka w przedszkolu